Co je TED?

TED je nezisková organizace celosvětového rozsahu, která už více než 30 let podporuje “myšlenky, které stojí za to šířit”. Nejčastěji tak činí formou konferencí, na kterých vystupují největší současní myslitelé i lidé, kteří jsou zrakům laické veřejnosti důkladně skryti – přitom ale dokáží měnit svět.

A co je TEDx?

TEDx je místní, samostatně organizovaná událost. Drží se stejných hodnot jako “velký TED”: návštěvníky spojuje především zážitkem z živých vystoupení, která jsou doplněna o projekce nejzajímavějších řečníků z celého světa.

Vše má svá pravidla

Získat licenci pro pořádání TEDxu není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Každou žádost musí osobně schválit pořadatelé TEDu a vše musí proběhnout podle předem určených podmínek.

Mezi základní pravidla patří například:

  • Žádný řečník nesmí mluvit déle než 18 minut,
  • do měsíce po konání akce musí být na internetu zveřejněny záznamy všech přednášek,
  • řečník nesmí být současně sponzor - nemusíte tedy mít strach, že by se z toho stala nějaká agitka.

Jeden obrázek vydá za tisíc slov. U videa je to ještě mnohem více. Podívejte se na 25 nejsledovanějších TED přednášek.

Téma "Rovnováha"

Rovnováhu lidé hledají v sobě, partnerství, rodině, zdraví, zaměstnání, v celém životě. Lze ji lehce nabýt i lehce pozbýt? Nebo je to nikdy nekončící proces, který je vědomě „přikrmován“, ale také jednoduše nevědomě „pohřbíván“? Nejen o těchto otázkách se bude diskutovat na TEDxZlín 2023.