Kazma
Sami nevíme, o čem bude mluvit.
Sami nevíme, o čem bude mluvit.
Honza vyrůstal v Praze, v Londýně i na Floridě. Od sedmi let závodí – třeba na motorkách, v autech a ve formulích, takže o jízdě "na plný plyn" může mluvit opravdu zasvěceně.
Uvažuje startupově a rád zkouší nové věci – komentuje závody v televizi, rozjíždí vlastní byznysy, lusknutím prstu se z něj stal šéfkuchař. Teď má třeba kavárnu pro řidiče přímo na pražské Magistrále a závodí na mistrovství světa na jetsurfech. Mluvit bude o tom, co člověk potřebuje, aby dokázal špičkově dělat cokoliv si zamane.
Chodí po světě s tasemnicemi v břiše a nechal se kousnout mouchou tse-tse – z vědeckých důvodů. Před čtyřmi lety usedl na šéfovskou židli Parazitologického ústavu v Biologickém centru v Českých Budějovicích, ale „zahřívá“ ji jen hodinu denně. Zbývající čas dělí mezi laboratoř, přednášky pro studenty doma i v cizině a expedice.
Navštívil přes 80 zemí světa. Tvrdí, že i sebevíce civilizovaný člověk je v podstatě chodící zoologická zahrada, ale vůbec to není špatně. Profesor Lukeš totiž věří, že paraziti jsou pro nás vlastně velký přínos.
O Olze už asi slyšel každý - nejčastěji jako o zpěvačce, skladatelce a herečce. Zazpívala si s Karlem Gottem i s Xindlem X, hrála ve filmech jako je Román pro ženy nebo Blade II a seriálech jako Vyprávěj nebo Ranč U Zelené sedmy.
Jenže málokdo ví, že showbusiness jí nestačí. Olga jezdí rallye. Na TEDxZlín přijede přímo ze závodů, které jede "na plný plyn" v sobotu dopoledne.
Petr se už přes 23 let profesionálně pohybuje v HR. Neustále řeší, co je to firemní kultura a jaký má vliv na lidi - proto nedávno založil firmu COCUMA, která ukazuje firmy takové, jaké doopravdy jsou. Kromě toho je vášnivým milovníkem automobilů Mini Cooper - a při řízení jednoho krasavce z roku 1964 mu došlo, že víc než cíl ho v životě zajímá cesta. Uvědomil si, že přítomnost je pro něj důležitější než budoucnost nebo minulost, že příležitosti číhají na každém rohu, jen si jich všimnout, a žije naplno.
Jo a mimochodem, taky každý rok moderuje TEDxBrno - takže mezi nás skvěle zapadne.
Tereza je dokumentaristka. Hledá témata, o kterých se moc nemluví a ukazuje jejich pravou tvář. Je to asi dva a půl roku, co jí napadlo: "Když se potká hluchý člověk se slepým, jak se spolu domluví?" Brzy zjistila, že mezi námi jsou i lidé s mnohem těžším postižením – hluchoslepí. Protože se ale ničeho nebojí, rozhodla se Teguše s těmito lidmi seznámit. A co víc, nazkoušet s nimi krátkou divadelní hru.
O společné snaze a vykročení z komfortní zóny pak natočila dokumentární film "Na pomezí ticha a tmy", se kterým vyhrála evropské Top Indie Film Awards a je nominována na několika dalších festivalech.
Dá se žit bez obrazu i zvuku? To zjistíme v sobotu.
Jiří Stodůlka vystudoval Fakultu managementu a ekonomiky na UTB a už při studiu začal pracovat pro společnost NWT. Nejprve měl na starost rozjezd pobočky ve Zlíně, pak vedl obchodní, servisní a elektromontážní divizi.
Říkáte si: “obyčejný podnikatelský příběh”? Teď ale přijde to zajímavé: Pan Stodůlka se ale zabývá především obnovitelnými zdroji. Denně řeší fotovoltaické elektrárny, produkční skleníky, bioplyn a spoustu dalších věcí, které jsou hrozně cool a dokazují, že naše planeta může jet “na plný plyn” i velmi rozumně.
Marek Rosa začínal programováním informačních systémů pro leasingové společnosti. V roce 2010 rozjel Keen Software House, studio na vývoj počítačových her – třeba Miner Wars, Space Engineers a Medieval Engineers.
Minulý rok založil společnost GoodAI, která hledá způsob, jak vyvinout software schopný vyrovnat se svou flexibilitou a schopnostmi lidskému mozku. Ano, mluvíme tady o umělé inteligenci.
Petr Slavík je ze Starého Města u Uherského Hradiště, ale lítá po světě – je totiž dvorní fotograf českého biatlonového týmu. Provází je celou sezonu, je autorem vtipných videí, která baví nejen české biatlonové fanoušky. S týmem je prakticky neustále, většinou 3 týdny na závodech a pak týden doma na regeneraci. Jo a taky fotí třeba Světový pohár horských kol. A přitom ho sledování sportu vlastně nebaví.